Со една билка против есенските грипови и настинки

Со една билка против есенските грипови и настинки

За есенскиот период и зимата која доаѓа, како и за настинките кои одат со нив, особено поради промените на тенмпературата, потребна ви е само една билка.Чајот подготвен со варење на листови еукалиптус или вдишување на неколку капки масло во сад со вода  е спас и замена за лекови.

Делува веднаш, настинката ќе исчезне.

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

singlepost_text