Традиционален доручек: Како да подготвите бакрдан

Традиционален доручек: Како да подготвите бакрдан

Качамак или палента е традиционално јадење во Србија, Босна, Бугарија, Црна Гора… А во Македонија името му е – бакрдан.

Се прави од пченкарно брашно, а се послужува со сирење, млеко, кајмак…

Ова е помалку заборавен специјалитет, а многу е вкусен и здрав.

Состојки:

  • 500 гр пченкарно брашно
  • 1 л вода
  • маст
  • сол

Начин на подготовка:

  1. Во посолена вода додајте лажица маст. Кога водата ќе зоврие додајте пченкарно брашно полека со непрекинато мешање додека смесата не добие густина.
  2. Прилог со бакрданот изберете по желба.

Добар апетит!

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта

singlepost_text