Внесуваме 100.000 калории со ова – никогаш повеќе не јадете вака

Внесуваме 100.000 калории со ова – никогаш повеќе не јадете вака

Сите знаеме колку сме стрвни особено ако работиме канцелариска работа, седиме пред компјутер и не се движиме.

Често знаеме нешто да грицкаме, а еве како тоа делува на телото.

Имено, со грицките внесуваме многу калории, а воопшто не се здрави.

Внесуваме 100.000 непотребни калории на годишно ниво.

Секоја жена во просек јаде 135 кекси, 90 колачи, 90 пакетчиња од нешто благо, 45 крофни само за време на работното време, во текот на една година.

Затоа, намалете со грицките и чувајте го здравјето.

За повеќе видеа со кулинарски рецепти, совети и трикови тука

Прочитај поврзани рецепти:

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Велигденска торта

singlepost_text