Не се сите чаеви здрави иако звучи чудно – еве што да пиете

Не се сите чаеви здрави иако звучи чудно – еве што да пиете

Пиењето чаеви делува благотворноп на телото, го штити имунитетот, помага да бидеме здрави и делува смирувачки на нервите. Сепак, не сите чаеви и тоа во големи количини се здрави.Ова се најздравите чаеви кои треба да ги пиете, тука спаѓаат зелениот чај кој помага за слабеење, имунитет и за смирување на нервите, како и црниот чај кој е многу здрав.

Треба да консумирате и бел чај кој помага за дијабет, бактериски воспаленија, како и детокс чаеви.

Повеќе видеа со кулинарски рецепти, соцети и трикови прочитајте тука

Повеќе поврзани рецепти:

Трилече – неверојатно вкусен домашен рецепт

Неговото височество: Топло – ладен колач

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

singlepost_text