Американски палачинки со банана

Американски палачинки со банана

Подгответе вкусни американски палачинки…

Состојки:

 • 3 јајца
 • 1,5 шолја брашно
 • 1 шолја топло млеко
 • 3 лажици зејтин
 • 2 кафени лажички сол
 • 2 кафени лажички шеќер
 • 1 лажица екстракт од ванила
 • 1/2 кесичка прашак за пециво
 • 2-3 зрели банани
 • путер/маргарин за подмачкување
 • млечно чололадо или елукрем за декорација

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Идеални рецепти“:

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

 

singlepost_text