Супа по рецептот на мама и баба: Помага на телото, науката докажа како

Супа по рецептот на мама и баба: Помага на телото, науката докажа како

Сите сакаме топла супа на ладното време, не заситува, грее, делува благотворно на здравјето.Старата пилешка супа од нашите мајка и баби има многу бенефити за здравјето. Супата го чисти телото, затоа се препорачува од лекарите и се јаде и во болница. Пилешката супа е најдобар начин телото да се испере.

Помага како другите топли течности да се исчистат синусите, а помага и за да се згрееме во ладните денови и ноќи.

Се покажало и дека делува на подлабоко ниво во телото, спречува да се создадат бактерии кои предизвикуваат воспаленија.

Извор: Razlicni.mk

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

singlepost_text