Јадете го ова и никогаш веќе нема да имате брчки на лицето

Јадете го ова и никогаш веќе нема да имате брчки на лицето

Сите сакаме здрава, сјајна, мазна кожа без брчки, без оглед на годините, а тоа може да се постигне ако јадете нешто многу вкусно – темно чоколадо.

Чоколадата има антиоксиданси, а тие помагаат да се измазни лицето.

Чоколадата го намалува и ризикот од рак.

Прочитај повеќе рецепти каде користиме Пекабеско производи

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Полнето лепче

Макарони болоњезе

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Похован кашкавал

Чипс со кашкавал

 

 

singlepost_text