Временска за неработниот ден

Временска за неработниот ден

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала, а попладне на места и зголемена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од североисточен правец.Утринската температура ќе се движи од минус еден до седум, а дневната од 17 до 24 степени. Во Скопје ќе биде претежно сончево со слаб ветер од североисточен правец.

Утринската температура ќе достигне до три, а дневната до 22 степена.

Продолжува периодот на сончево време со постудени утра, а дневните температури ќе бидат во покачување.

Во сабота ќе дува умерен до засилен северен ветер, кога дневната температура благо ќе опадне, но потоа повторно ќе биде во пораст.

Прочитај повеќе рецепти каде користиме Пекабеско производи

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Полнето лепче

Макарони болоњезе

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Похован кашкавал

Чипс со кашкавал

singlepost_text