Ќе спиете како бебе – што да јадете пред легнување?

Ќе спиете како бебе – што да јадете пред легнување?

Ако патите од несоница и имате проблеми со спиењето, треба да јадете одредени намирници кои ќе ви помогнат.

Се препорачуваат мед, банана, јатки, јогурт, грозје, јајца и наут.

Јадете го ова и ќе спиете како бебе.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Сашко Коцев слави – Тој и Смиљана добија ќерка

Совети кои дерматолозите нема да Ви ги откријат

Рецепти за природни, а ефикасни маски за лице за зимските денови

ПРАКТИЧНИ СОВЕТИ: Како да отстраните мирис на лук од рацете

Со неколкудневен природен третман повторно до убави и нежни лакти

Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

singlepost_text