Кифлички со кајсии (ВИДЕО)

Кифлички со кајсии (ВИДЕО)

Подгответе единствени кифлички со кајсии по рецептот на Милица Михаиловиќ…

Состојки:

  • 700 гр брашно
  • 2 лажици шеќер
  • 70 мл масло
  • 3 јајца
  • 250 мл топло млеко
  • 50 гр маргарин за премачкување
  • џем од кајсии

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

singlepost_text