Температурите се веќе под нулата – еве каков ден не чека

Температурите се веќе под нулата – еве каков ден не чека

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб ветер од јужен правец.Утринската температура ќе се движи од минус еден до шест, а дневната од 17 до 24 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер од јужен правец. Следува период на стабилно и суво време со постудени утра, а преку денот ќе биде сончево и потопло.

Во среда ќе има зголемување на облачноста, особено во јужните делови од земјата.

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Ќофтиња во доматен сос

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

Домашни ќофтиња

Ќофтиња од тиквица

ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири

Најдобар рецепт за домашно ќофте

singlepost_text