Толку ситни а толку здрави – јадете семки од кајсија

Толку ситни а толку здрави – јадете семки од кајсија

За здравје и имунитет, јадете семки од кајсија.

Помагаат во третман и превенција на рак, ја намалуваат болката при артритис, го намалуваат и високиот крвен притисок.

Исто така, помагаат и за да се заштитите од вируси и инфекции, настинки и грип.

Погодни се и за косата.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

САМО 18+ ФОТО: Орландо Блум и Џастин Бибер го покажаа половиот орган викендов

18+ ФОТО: Џастин Бибер се соблече сосема гол и им го покажа на сите

Тајната на Ким Кардашијан за добра линија и борба со целулитот

Леонардо ди Каприо – Еве која диета ви ја препорачува

Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

 

singlepost_text