Пилешко на посебен начин

Пилешко на посебен начин

Сите сме навикнати на пржено пилешко месо, пилешко на скара, обарено месо или пилешко во кари. Тука се и салатите со пилешко, но ова е посебен рецепт.
Подгответе вкусно пилешко во лиснато тесто.
Се е прикажано во видеото:
https://www.youtube.com/watch?v=864Gy8sF9EQ

Погледни повеќе видеа со кулинарски рецепти, совети и трикови

Прочитај повеќе рецепти каде користиме Пекабеско производи

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Полнето лепче

Макарони болоњезе

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Похован кашкавал

Чипс со кашкавал

singlepost_text