Брз и евтин ручек

Брз и евтин ручек

Направете брз ручек за цело семејство.

Состојки:

  • 1 главица кромид
  • 4 компири
  • 4 моркови
  • 300 гр пилешко
  • сол
  • магдонос
  • ловор
  • 5 лажици масло
  • 1 лажичка пиперка
  • 3 лажици брашно

 

 

 

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Ќофтиња во доматен сос

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

Домашни ќофтиња

Ќофтиња од тиквица

ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири

Најдобар рецепт за домашно ќофте

singlepost_text