Посни Галети на тостер (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Посни Галети на тостер (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Вкусни, а едноставни за подготовка…

Состојки:

  • 1 кг брашно
  • 1 маргарин
  • 200 мл зејтин
  • 200 мл вода
  • 2 пакетчиња прашак за печиво
  • 1 кафена лажичка сол
  • по желба: сусам, мак, сирење и друго

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Идеална кујна:

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Прочитај повеќе кулинарски совети и трикови ТУКА

Помоќен од вијагра и афродизијак: Две состојки за да бидете ѕвер во кревет

Посно: Палачинки без зејтин

Палачинки за 3 минути

Палачинки со мед и ореви

Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт

Палачинки на кои не можете да им одолеете

Џиновска блага палачинка

singlepost_text