За ладните ноќи и денови, ја забрзува циркулацијата

За ладните ноќи и денови, ја забрзува циркулацијата

Ренот е здрав зеленчук кој треба што е можно почесто да го имате во исхраната.Ренот помага да се забрза циркулацијата, се препорачува за сите со ладни раце и нозе, има многу витамин Ц и се препорачува особено при ладно време.

Јадете го почесто.

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

singlepost_text