Еве што му се случува на телото ако јадете само 2 банани на ден

Еве што му се случува на телото ако јадете само 2 банани на ден

Бананата е овошје со супер вкус, многу витамини, омилена на сите генерации.Верувале или не, бананата е најголемиот пријател на жените додека имаат ПМС, бидејќи помага да се регулира работата на дигестивниот тракт, да се намали холестеролот и да се регулира крвниот притисок.

Само две банани на ден и ќе ги намалите симптомите на ПМС, кожата ќе биде поубава, косата здрава, сјајна и цврста, а ќе немате проблем ни со столицата.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Сендвичарата „7ца“ со нови цени – Погледнете ги тука

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

 

singlepost_text