Векни со месо: Рецепт за најубавите кифли!

Векни со месо: Рецепт за најубавите кифли!

Наместо месо, можете да ставите и друго полнење, по желба…

Состојки:

 • 500 гр брашно
 • 30 гр квасец
 • 300 гр мелено месо
 • 1 свежа пиперка
 • 1 главица кромид
 • сол
 • бибер
 • 250 мл јогурт
 • 3 јајца
 • 1 лажица шеќер
 • 50 мл масло
 • семки за посипување

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“:

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта

singlepost_text