Нека не ве лаже сонцето утрово – што не чека со времето?

Нека не ве лаже сонцето утрово – што не чека со времето?

Претпладне променливо облачно, во источните делови со слаб локален дожд. Попладне постепено облачноста ќе се намалува. Ќе дува умерен до засилен северозападен ветер, особено вдолж Повардарието и на исток. Минималната температура од 3 до 8, а дневната највисока температура на воздухот ќе се движи во интервалот од 10 до 18 степени.Во Скопје умерено облачно, попладне со сончеви периоди. Ќе дува умерен до засилен северозападен ветер. Температурите од 4 до 15 степени.

Од понеделник следува период на стабилно и суво време со пораст на дневната температура.

Повеќе рецепти на Готви.мк:

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство

singlepost_text