Не ги фрлајте старите кеси – корисни трикови, искористете ги вака

Не ги фрлајте старите кеси – корисни трикови, искористете ги вака

Секој од нас дома има некое место каде собира пластични кеси, по пазарењето. Тие повторно се употребуваат, најчесто за фрлање отпадоци или за собирање на некои работи.Но, дали некогаш ви текнало да ги употребите за правење водоотпорни перничиња за градината или декоративни цветови кои ќе го украсат вашето цвеќе во саксија? Еве како е можно:

 

 

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

singlepost_text