(Видео) Како да ја исфенирате косата како професионалец?

(Видео) Како да ја исфенирате косата како професионалец?

Обично сме склони да се помириме со фактот дека сме апсолутно неспособни сами да ја оформиме фризурата со помош на фен.

Тоа е причината да бараме помош од професионалци на кои им се заблагодаруваме со одредена сума која можеме да ја вложиме во нешто друго.

Од нас ќе научите нешто – Ако најдете вистински учител, ќе најдете и решение за најтешката задача.

Во овој ред на мисли ви ја претставуваме прекрасната Силвија Рејс која е професионален фризер во Сан Франциско. Токму таа е нашиот учител за лесно и правилно фенирање на косата.

Погледнете го клипот каде Силвија покажува детално како се прави раскошна и елегантна фризура со помош на фен:

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Совети кои дерматолозите нема да Ви ги откријат

Рецепти за природни, а ефикасни маски за лице за зимските денови

ПРАКТИЧНИ СОВЕТИ: Како да отстраните мирис на лук од рацете

Со неколкудневен природен третман повторно до убави и нежни лакти

Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

singlepost_text