Диета со печурки – слабејте брзо и здраво

Диета со печурки – слабејте брзо и здраво

Печурките кои се познати и како месо за вегетаријанци, се идеална замена за месо, здрави се и вкусни, а најдобра вест е дека со нив може да слабеете.Трае пет недели, може да изгубите 5 килограми.

Диетата содржи печурки, 5 порции овошје и зеленчук, половина литар млеко и со тоа телото ќе има доволно хранливи материи.

Повеќе рецепти со Пекабеско производи прочитај ТУКА

Пекабеско донираше млеко и сувомесни производи во Пунктот за бездомници

Пекабеско добитник на високо признание за корпоративна општествена одговорност

Пекабеско донираше 2,4 тони млеко и конзервирана храна за настраданите во поплавите

Пекабеско сертифицирана со ISO 22000 : 2005

Пекабеско донираше пакети со храна за социјално загрозени семејства

singlepost_text