Зашеќерени кикирики со сусам

Зашеќерени кикирики со сусам

Никој нема да им одолее на овие крцкави залаци!

Состојки:

  • 300 гр печени несолени кикирики
  • 400 гр сусам
  • 300 гр шеќер

Начин на подготовка:

  1. Шеќерот пропржете го во тенџере на умерен оган додека не добие светла карамел боја.
  2. Додајте кикирики во испржениот шеќер, така што сите кикирики ќе бидат прекриени со шеќер, а потоа додајте и сусам. Сè добро измешајте за сусамот да се фати за зашеќерените кикирики и малку да се пропржи. Пржете и мешајте околу 2 минути.
  3. Тргнете го тенџерето од рингла. Ќе добиете парчиња со неправилен облик, а можете да ги навлажните рацете и внимателно да ги одвојувате парчињата зашеќерени кикирики и да ги оставите на плех обложен со хартија да се изладат.

 

Уживајте!

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

singlepost_text