Не ја фрлајте водата во која варите спанаќ – искористете ја за да решите проблем

Не ја фрлајте водата во која варите спанаќ – искористете ја за да решите проблем

Водата во која сте вареле спанаќ може да ви помогне за голем проблем дома.

Имено, таа има многу голема нутритивна вредност и богата е со витамини, па може со неа да ги полиете билките и цвеќето дома.

Така никогаш нема да овенат.

Повеќе Готви.мк рецепти:

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула

singlepost_text