За најубава сарма и салата: Како се кисели зелката?

За најубава сарма и салата: Како се кисели зелката?

Ова видео на каналот на Сашина кујна ќе ви покаже како се кисели зелка за во буре, за одлична сарма и салата зимава.

Погледни повеќе видеа со кулинарски рецепти, совети и трикови

Прочитај повеќе рецепти каде користиме Пекабеско производи

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Полнето лепче

Макарони болоњезе

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Похован кашкавал

Чипс со кашкавал

singlepost_text