Брз викенд ручек – лесно се прави, брзо се јаде

Брз викенд ручек – лесно се прави, брзо се јаде

За овој викенд ви нудиме ручек набрзина:

Состојки:

  • 1 шолја ориз
  • 2 шолји вода
  • 1 пакување амрзната мексиканска мешавина
  • 2 лажици павлака
  • масло
  • сол
  • малку кечап

Погледни повеќе видеа со кулинарски рецепти, совети и трикови

Прочитај повеќе рецепти каде користиме Пекабеско производи

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Полнето лепче

Макарони болоњезе

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Похован кашкавал

Чипс со кашкавал

singlepost_text