Брзи бомбици од банана (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Брзи бомбици од банана (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Направете брзи бомбици од банана – вкусот е фантастичен!

Состојки:

  • 300 гр мелени бисквити
  • 3 банани
  • по желба рум или екстракт од ванила
  • кокос или чоколадни трошки за валкање

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Идеални рецепти“:

Поврзани вести на Gotvi.mk:

Брзи традиционални бомбици

Бомбици од пченица

Чоколадни топчиња што се топат во уста

Пченична каша

singlepost_text