Душекот секогаш ќе биде чист и свеж – има еден трик од кујната

Душекот секогаш ќе биде чист и свеж – има еден трик од кујната

Ако сакате вашиот душек секогаш да е свеж и чист и да мириса убаво, тогаш се што ви треба се неколку состојки од кујната.

Потребни ви се сода бикарбона и малку етерично масло.

Измешајте ги двете состојки.Капнете на душекот и тој ќе мириса на свежо.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Топ 10 највкусни Gotvi.mk рецепти со печурки

Пијани печурки

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки

Динстано телешко со печурки

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Брзо и посно: Печурки со сусам

Мусака со печурки

Печурки во бел сос

singlepost_text