Торта која се прави во микро – десерт за три минути, евтино и брзо

Торта која се прави во микро – десерт за три минути, евтино и брзо

Нема потреба од мака, печење, миксер и многу стоење. Направете лесна и брза торта во микробранова.

 

Состојки:

  • 4 лажици брашно
  • 2 лажици шеќер
  • 2 лажици какао
  • 3 лажици млеко
  • 3 лажици зејтин
  • 1 ванила
  • 1 јајце

Подготовка:

  1. Се прави една хомогена смеса од сите состојки и се става во шолја.
  2. Се уклучува микробрановата на три минути.
  3. Смесата сама ќе нарасне.

Повеќе Готви.мк рецепти:

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула

 

 

singlepost_text