Ќе бидете здрави како дрен цела зима – природен лек за бронхит

Ќе бидете здрави како дрен цела зима – природен лек за бронхит

Еукалиптус е дрво со раскошна крошна кое потекнува од Австралија. Во народната медицина најмногу се користи за болести поврзани со дишните органи, а имаат и антибактериско дејство.Имаат богата лепеза на здравствени придобивки, а најважното е дека помагаат да не се разболите, како и побрзо да го совладате грипот.

Еукалиптусот ја забрзува и работата на мозокот, се препорачува за воспаление на синусите, како и хроничен бронхит.

Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk:

Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви

Рецепт за вистински пица деликатес

Летен појадок кој ќе го правите секој ден

Полнети печурки – лесен рецепт кој сите ќе ви го бараат

Палачинки за гурмани

Одлична комбинација: Таљатели со сланина, лук и босилек

Печена пица палачинка

Која е тајната за совршени лазањи?