Никогаш не пазарете два пати во иста кеса – еве зошто

Никогаш не пазарете два пати во иста кеса – еве зошто

Кесите на сите ни се неопходни кога пазариме, но еве зошто не треба два пати да се користи истата кеса, иако сите ја правиме оваа грешка.Ако месо, јајца, или риба, остават дамки во кесето, тогаш постои голем ризик кога повторно ќе ја искористите истата кеса да се разболите, а еве и зошто е тоа така.

Тоа се случува бидејќи голем број бактерии се лепат на неа.

Истражувањата во Англија покажуваат дека секоја кеса треба да се користи еднаш, а потоа да се фрли.

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

singlepost_text