Компир чорба, брза и вкусна

Компир чорба, брза и вкусна

Се подготвува неверојатно брзо, а вкусот е фантастичен!

Состојки:

  • 1 л вода
  • 2 компири
  • 180 гр кисела павлака Пекабела
  • сол
  • бибер
  • копар

Начин на подготовка:

  1. Ситно изрендајте ги компирите, па ставете ги во врела вода. После 10 минути додајте павлака, сол, бибер и копар. Гответе уште неколку минути.

Добар апетит!

Повеќе Готви.мк рецепти:

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула

singlepost_text