Топла чорба е знак на есен: Направете ја највкусната

Топла чорба е знак на есен: Направете ја највкусната

Направете вкусна и здрава чорба за есенските ладни денови. Чорба од брокула, лесно и брзо се прави, а ова е рецептот:

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Еве што пронајде Санитарниот инспекторат во сендвичарите на „7ца“ (Фото)

Сендвичарата „7ца“ со нови цени – Погледнете ги тука

Ново: Труење со храна

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

singlepost_text