Париски колач: Нема кој не го обожава!

Париски колач: Нема кој не го обожава!

Вкусот ќе ве освои…

Состојки:

  • 200 гр брашно
  • 100 гр путер
  • 80 гр шеќер
  • 1-2 јајца

Состојки за фил:

  • 200 гр чоколадо
  • 1 јајце
  • 2 дл слатка павлака
  • 8 дл млеко

Начин на подготовка:

  1. Брашното измешајте го со шеќер и додајте путер. Додајте јајца, малку посолете и замесете тесто да биде меко. Ставете во фрижидер на 1-2 часа. Развлечете го, намотајте го на сукало и ставете го во тепсија со хартија за печење. Преку тестото ставете неколку зрна грав и печете 10 минути на 180 степени. Извадете го, тргнете ги зрната грав и оставете малку да се излади. 
  2. Згответе слатка павлака и млеко, измешајте чоколадо, цело време мешајте, па тргнете го садот од оган. Кога смесата ќе достигне собна температура, измешајте јајце, матејќи цело време, за масата добро да се соедини. Прелијте преку тестото и печете уште 15 минути на 180 степени.

 

Уживајте!

Повеќе десерти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед

singlepost_text