Исчистете го лошиот мирис од пластичните садови – постои евтин трик

Исчистете го лошиот мирис од пластичните садови – постои евтин трик

Ако сакате да се решите од лошиот мирис во пластичните садови во кои сите ставаме храна, ви треба мал и евтин трик од кујната.Потребно е да ставите малку сол во нив и да оставите да отстојат така.

Мирисот ќе го снема.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

singlepost_text