Трик со кој нема да ви течат солзи додека сечете кромид – нема да потрошите ни денар

Трик со кој нема да ви течат солзи додека сечете кромид – нема да потрошите ни денар

Сите знаеме колку е тешко сечењето на кромид, очите ни солзат, не печат, а за спас има едно брзо решение.

Имено, навлажнете го ножот со кој ќе сечете, како и даската со вода.

Може да ја оставите и чешмата во кујна.

Очите нема да ви насолзат.

Погледни повеќе видеа со кулинарски рецепти, совети и трикови

Прочитај повеќе рецепти каде користиме Пекабеско производи

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Полнето лепче

Макарони болоњезе

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Похован кашкавал

Чипс со кашкавал

 

singlepost_text