Природен и моќен фејслифтинг – не плаќајте за скапи третмани

Природен и моќен фејслифтинг – не плаќајте за скапи третмани

Сите сакаме да бидеме млади и убави, да имаме здрава и затегната кожа, а тоа може да го постигнете вака.Измешајте две лажици пиво со сок од половина лимон, напрскајте го лицето и оставете пет минути.

Потоа измијте се со ладна вода.

Ова е природен фејслифтинг.

Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости тука

Рецепт за омилената даска за мачкање на Влатко тука

ФОТО: Традиционална македонска даска

 

singlepost_text