Ви паѓа и ви се крши косата во есен? – ова е природно решение

Ви паѓа и ви се крши косата во есен? – ова е природно решение

Сите знаеме дека во есен паѓа и се крши косата, а за да си помогнете да ви биде здрава и сјајна, ви нудиме природно решение од кујната.Измешајте 20 милилитри пиво со 2 жолчки од јајце, па намачкајте се на скалпот.

Тоа ќе ја регенерира косата.

Потоа измијте ја со шампон и балсам.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Салата Примавера

ПОСНО: Свежа пролетна салата

Енергетска салата

Свежа салата со моцарела

Освежителна салата

Како да ја подготвите превкусната Рукола салата со шери домати?

За повеќе рецепти за салати кликни тука

singlepost_text