Денот почна со сонце – еве како ќе заврши, до викендот пресврт

Денот почна со сонце – еве како ќе заврши, до викендот пресврт

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.Утринската температура ќе се движи од три до 12, а дневната температура од 19 до 25 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Температура ќе се движи од седум до 23 степени.

До петок следува период на сончево и потопло време со мала до умерена облачност. В сабота под влијание на нов влажен бран времето ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува и умерен до засилен северозападен ветер кој ќе донесе значително заладување од север за десетина степени.

Погледни повеќе видеа со кулинарски рецепти, совети и трикови

Прочитај повеќе рецепти каде користиме Пекабеско производи

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Полнето лепче

Макарони болоњезе

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Похован кашкавал

Чипс со кашкавал

За сите гурмани – Палачинки кватро салами

Сирење во фурна

singlepost_text