Крцкави и неодоливи: Рафаело обланди

Крцкави и неодоливи: Рафаело обланди

Обланди какви што не сте пробале – рецептот доаѓа од „Бабина кујна“.

Состојки:

  • 1 лист рафаело обланди
  • 2 листови обични обланди
  • 100 гр бело чоколадо
  • 100 гр темно чоколадо
  • 350 гр шеќер
  • 150 мл вода
  • 120 гр маргарин
  • 200 гр млеко во прав
  • 100 гр кокос

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“:

 

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

 

singlepost_text