Ќе заборавите на болоњезе и тартар: Нов сос за секое јадење

Ќе заборавите на болоњезе и тартар: Нов сос за секое јадење

Направете совршен сос за секое јадење, лесно, брзо и вкусно.

Состојки:

  • малку кечап
  • 3-4 кисели краставички
  • малку мајонез
  • масло
  • лмон
  • оцет
  • црн пипер

 

 

Се се меша, уживајте.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Сендвичарата „7ца“ со нови цени – Погледнете ги тука

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

singlepost_text