Во зима се јаде потешка храна – со овој зеленчук нема да имате тегоби

Во зима се јаде потешка храна – со овој зеленчук нема да имате тегоби

Зимата е период кога треба да внесеме многу зеленчук и овошје, топли супи и витамини, а за храната која ја јадеме, а во овој период е потешка, полесно да се свари, се препорачуваат компири.Тој е богат со растителни влакна, минерали, витамини и јаглехидрати, кои помагаат храната да се вари побрзо и да немате мачнини.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Егзотичен сутлијаш

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта

Песок торта

singlepost_text