Храна која го храни мозокот – јадете го ова почесто

Храна која го храни мозокот – јадете го ова почесто

Како и нашето тело, така и напиот мозок треба да ги храниме со храна која е здрава за нив.За мозокот да биде смирен, да функционира како што треба и да се храни, треба да јадете темно чоколадо, кое го поттикнува и хормонот на среќата, потоа свежо овошје и зеленчук кои изобилуваат со витамини, да се избегнува масна храна и премногу кофеин.

Рибата е одлична храна за мозокот, а исто така тука се и јаткастите плодови.

Погледни повеќе видеа со кулинарски рецепти, совети и трикови

Прочитај повеќе рецепти каде користиме Пекабеско производи

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Полнето лепче

Макарони болоњезе

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Похован кашкавал

Чипс со кашкавал

За сите гурмани – Палачинки кватро салами

Сирење во фурна

singlepost_text