Студено и тмурно утро – потоа промена со времето

Студено и тмурно утро – потоа промена со времето

Сончево време со умерена облачност ќе преовладува денеска во Македонија. На повеќе места ќе биде повремено значително облачно и ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер.Утринската температура ќе се движи од четири до 12, а дневната од 18 до 24 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен југоисточен ветер. Утринската температура ќе се спушти со седум, а дневната ќе се искачи до 22 степена.

Следува период на сончево време со умерена облачност. Утрата ќе бидат свежи, а во текот на денот ќе биде потопло со температури кои се околу просекот за овој период од годината. Услови за слаб локален дожд ќе има во среда, кога ќе дува и умерен северен ветер.

Повеќе десерти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед

singlepost_text