Вкусни лепчиња од микро – кашкавалот се топи одозгора

Вкусни лепчиња од микро – кашкавалот се топи одозгора

Совршена идеја за појадок, направете лепчиња во микро.

Состојки:

  • 2 кришки леб
  • 2 зденки
  • 2 парчиња кашкавал
  • доматен сос
  • оригано

 

 

Подготовка:

  1. Се става на лепчињата прво доматен сос, оригано, а се додаваат и зачини по избор.
  2. Се става кашкавал и зденка најодозгора.
  3. Се грее три минути, прекрасно.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Пудинг од ориз

Егзотичен сутлијаш

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Песок торта

singlepost_text