Спречете го настанувањето на стрии – овиа храна ќе ги избрише од телото

Спречете го настанувањето на стрии – овиа храна ќе ги избрише од телото

Сите знаеме дека настануваат стрии со наглото слабеење и здебелување, и сите знаеме колку тие влијаат на изгледот и самодовербата.

Ако сакате да спречите настанување на стрии потребно е да консумираме одредени намирници.

Списокот на намирници кои треба да ги внесувате се моркови, зелка, боранија, овесни снегулки, ананас, маслиново масло, портокали, риба, морски плодови, зелен чај, пиперка, црвено овошје, сливи и јајца.

Тука е и уште една намирница која помага за стриите, а тоа е компирот.

Совет е и да пиете вода.

Поврзани вести на Готви.мк

Брзи роденденски сендвичи

ВИДЕО: Појадок за 8 минути – неодоливи сендвичи со шунка и кашкавал

Најбрзиот рецепт за кифли за сите домаќинки

Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви

Видео: Рецепт за најдобриот домашен појадок во светот

Похован кашкавал

Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки

singlepost_text