Полнет похован кромид

Полнет похован кромид

Направете вкусни залаци со само неколку состојки!

Состојки:

  • 3 главици крупен кромид
  • 100 гр сувомеснато
  • 2 јајца
  • 50 гр презла
  • малку брашно
  • масло
  • сол
  • зачин

Начинот на подготовка е многу едноставен, а можете да го погледнете во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“:

Поврзани вести на Gotvi.mk

Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки

Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости

Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки

Рецепт за брзо мезе за ненајавени гости

Рецепт за највкусни посни и интегрални грисини тука

 

singlepost_text