Излечете синусна инфекција за 20 секунди – направете го овој напиток и олеснете си

Излечете синусна инфекција за 20 секунди – направете го овој напиток и олеснете си

Синусната инфекција е состојба кога доаѓа до отекување или воспаление на ткивото покрај синусот. До тоа доаѓа кога синусите се исполнети со течност и бактерии наместо воздух.За среќа постои начин како да ја излечите оваа инфекција.

Состојки:

  • 1/2 шолја чиста вода за пиење
  • 1/4 шолја јаболков оцет
  • 1 лажица мед
  • 1 лажица бибер
  • 1 исцеден сок од лимон

Подготовка и употреба:

  1. Сварете ја водата, а потоа ставете ја во шолја. Додајте го јаболковиот оцет и промешајте, па оставете да се излади на собна температура.
  2. Откако ќе се излади додадете бибер, мед и повторно мешајте. На крајот додадете лимонов сок и добро измешајте.
  3. За најдобар резултат оваа течност се пие на празен желудник пред појадокот и пред спиење навечер.

Поврзани вести на Готви.мк

Брзи роденденски сендвичи

ВИДЕО: Појадок за 8 минути – неодоливи сендвичи со шунка и кашкавал

Најбрзиот рецепт за кифли за сите домаќинки

Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви

Видео: Рецепт за најдобриот домашен појадок во светот

Похован кашкавал

Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки