Зрнца полни здравје – овој зеленчук е природен лек за остеопороза

Зрнца полни здравје – овој зеленчук е природен лек за остеопороза

Остеопорозата е тешка и макотрпна болест која природно може да ја спречите и забавите со помош на зелените зрнца богати со витамини, минерали и хранливи материи – грашокот.

Го зајакнува телото, коските, ја подобрува крвната слика и помага да се намалат симптомите на остеопороза.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Пудинг од ориз

Егзотичен сутлијаш

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Песок торта

singlepost_text