Зошто треба да користите рицинусово масло?

Зошто треба да користите рицинусово масло?

Рицинусовото масло е корисно и треба внатрешно да го внесувате бидејќи помага за смирување на цревата, помага полесно да се прочистите, а воедно погодно е за сите болести.Ако го користите надворешно, маслото ја смирува кожата, има бројни бенефити и го отстранува масното ткиво.

Одлично е и за косата бидејќи го стимулира растот и ја намалува кршливоста.

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

singlepost_text